
Aberdeen Lowline Angus Beef
Why Aberdeen Angus? Standard mass produced angus has proliferated across America and further beyond because of its ability to produce mass quantities of meat on a diet of growth enhancement hormones, animal bi-products, and corn bi-products. Aberdeen, by comparison results in a lower beef yield, yet, when raised on a grass fed diet, results in a rich, marbled composition full of natural beef flavor. All of our Aberdeens are raised on a high protein grass diet with no animal or corn bi-products in order to achieve our goal of gourmet home dining. We raise our cows on the belief that quality surpasses quantity and one fork-full of our beef will change your beef eating life.

American Wagyu Beef
We do not yet have Wagyu Beef for sale, but stayed tuned!

Grass Fed Angus
The mama herd, raising their calves in our pasture. Happy cows!

Our winter barn
We've done all we can to reduce stress on the cows. When they can't be in the pasture, we've rolled out the red carpet for them in their barn. Open feeding and water.
GRASS FED ABERDEEN ANGUS FOR SALE!
-
Your product's name
- Regular price
- $19.99 USD
- Sale price
- $19.99 USD
- Regular price
-
$19.99 USD - Unit price
- per
Sold out -
Your product's name
- Regular price
- $19.99 USD
- Sale price
- $19.99 USD
- Regular price
-
$19.99 USD - Unit price
- per
Sold out -
Your product's name
- Regular price
- $19.99 USD
- Sale price
- $19.99 USD
- Regular price
-
$19.99 USD - Unit price
- per
Sold out -
Your product's name
- Regular price
- $19.99 USD
- Sale price
- $19.99 USD
- Regular price
-
$19.99 USD - Unit price
- per
Sold out -
Your product's name
- Regular price
- $19.99 USD
- Sale price
- $19.99 USD
- Regular price
-
$19.99 USD - Unit price
- per
Sold out -
Your product's name
- Regular price
- $19.99 USD
- Sale price
- $19.99 USD
- Regular price
-
$19.99 USD - Unit price
- per
Sold out -
Your product's name
- Regular price
- $19.99 USD
- Sale price
- $19.99 USD
- Regular price
-
$19.99 USD - Unit price
- per
Sold out -
Your product's name
- Regular price
- $19.99 USD
- Sale price
- $19.99 USD
- Regular price
-
$19.99 USD - Unit price
- per
Sold out
